Objevte kouzlo náušnic

Náušnice jsou fenomén napříč generacemi, který se těší velké popularitě nejen mezi ženami, ale i mezi muži a dětmi. Proč si ale získaly takovou oblibu a z jakého důvodu jsou důležitou součástí většiny šperkovnic? Pojďte s námi objevit kouzlo náušnic. Kouzlo náušnic Praqia

HISTORIE NÁUŠNIC

Náušnice za sebou mají dlouhou historii, která sahá až do roku 3 000 př. n. l. , kdy první zmínky pocházejí pravděpodobně z Blízkého východu. Už v dávných dobách sloužily ke zkrášlení, ale měly dokonce i funkci léčivou a ochranou. Byly součástí kmenových a náboženských rituálů, měly magickou moc a lidé věřili, že je dokáží ochránit proti zlým silám.

Kouzlo náušnic Praqia

Náušnice byly převážně dominantou žen. Nejstarší důkazy o tom, že náušnice nosili v dávných dobách i muži, najdeme na stěnách paláců staré Persie, na obrazech vojáků, kteří se pyšnili jednou náušnicí. V průběhu let se pozice na výsluní u náušnic měnila, ale vždy si zachovaly svou jedinečnou pozici, dokázaly totiž podtrhnout krásu svého nositele.

Náušnice dnešní doby

Dnešní doba nám dovoluje vybírat z obrovského množství druhů náušnic, které se liší tvary, druhy zapínání i materiálem. Mezi velmi oblíbené patřily a hlavně patří stříbrné náušnice. Vždyť už v dávných dobách se jimi lidé pyšnili, protože už kdysi stříbro bylo jedním z nejkvalitnějších kovů. Kouzlo náušnic Praqia Ať už vybíráte dárek pro své blízké, kupujete první náušničky pro svou malou dceru anebo chcete udělat radost sobě, určitě narazíte na různé druhy stříbrných náušnic. Protože patří mezi nejviditelnější šperky, je důležité jejich výběr opravdu nepodcenit. Když si nevíte rady s výběrem, můžete se nechat inspirovat módními trendy, vybírat lze i podle typů obličeje i podle příležitosti, ke kterým jsou určené. Ať už zvolíte léty oblíbené kruhy, výrazné stříbrné náušnice nebo s jemným motivem, perlové nebo se vzácným kamínkem, visací i jednoduché, jsme si jistí, že při výběru neuděláte chybu. Uděláte radost fenoménem, který bude mít vždy své kouzlo.

Vaše Praqia